Odzyskiwanie danych Warszawa, ul. Opaczewska 43
CENTRUM ODZYSKIWANIA DANYCH
Warszawa Ul. Opaczewska 43/8
tel: 609 123 321

Internetowy, zakupowy szał odbywa się każdego roku w tym samym czasie - boom na prezenty

ma miejsce przed Bożym Narodzeniem, podczas Wielkanocy. Kolejne święta na liście to Dzień Dziecka i okres komunijny. Konsumenci rzucają się na promocje nie tylko w sklepach stacjonarnych, ale i wyczekuje na kody rabatowe w sklepach internetowych. dlaczego? To zdecydowanie bardziej wygodne, niż stanie w kolejce i bicie się o ostatnią parę przecenionego płaszcza. Wygodnictwo konsumenta generuje jednak masę zagrożeń, na które każdy internetowy zakupoholik powinien być wyczulony.

Czy zwróciłeś uwagę na dokładny adres sklepu z jakiego korzystasz? Obecnie bardzo często oszuści kopiują całe strony internetowe - nie tylko prywatne, ale również sklepy, strony banków. liczny spam zachęca nas do promocyjnych zakupów, ale zanim klikniesz “kupuję”, warto dokładnie przyjrzeć się adresowi sklepu, miejscu gdzie jest oznaczone na mapie, telefonie kontaktowym oraz opiniom na innych forach internetowych. Jak jeszcze zwiększyć bezpieczeństwo internetowych zakupów?

  • Korzystaj tylko z zaufanych sklepów z których już zamawiałeś, bądź zamawiali twoi znajomi.

  • Przyjrzyj się szczegółom sklepu: adres mailowy, telefon kontaktowy, możesz też zadzwonić na numer kontaktowy i przeprowadzić rozmowę na temat produktów.

  • Fałszywe sklepy internetowe to często masa błędów - podstrona “o nas” może obfitować w rażące błędy, a cały tekst przypomina tłumaczenie translatorem bez składu.

  • Zwróć uwagę na to jak sklep wygląda - czy przypomina inny znany sklep, czy nazwa przypomina jakikolwiek sklep lub serwis aukcyjny. W takim przypadku warto nie tylko zrezygnować z zakupów, ale poinformować sklep pod który ten się podszywa.

  • Wyszukaj opinii innych użytkowników korzystając z wyszukiwarki. Szukaj opinii na wielu stronach, grupach społecznościowych i serwisach (im więcej opinii w różnych źródłach, tym lepiej).

  • Sprawdź czy strona korzysta z szyfrowanych połączeń - poznasz to po widoku kłódki w pasku adresowym lub adresie zaczynającym się od HTTPS.

Najbardziej mylący dla kupujących jest profesjonalny wygląd sklepu - musisz jednak wiedzieć, że w dzisiejszych czasach nie jest problemem ładny wygląd. Domena, darmowy szablon i spokojnie można działać nabijając innych w butelkę.

Bezpieczeństwo samego komputera też jest niezwykle ważne. Niestety bardzo wielu oszustów nie tylko podrabia strony internetowe sklepów, ale wysyła wirusy które ściągają z komputera wszystkie możliwe dane. W taki sposób nasz wszystkie hasła, piny, kody, a także numery kart płatniczych stają się dostępne dla wszystkich.

Masz w domu dzieci? Dokładnie zabezpiecz konta w sklepach internetowych by maluch klikając nie kliknął uwierzytelnienia dla innych stron lub urządzeń.Warto także zadbać o dobry program antywirusowy - na stronach z grami dla dzieci jest cała masa dziwnych podstron.

Na koniec kilka słów o samej karcie płatniczej, którą wielu użytkowników podpina do konta sklepu internetowego - bardzo wygodna opcja kupowania. Klik i już zakupy czekają na wysłanie. Pomyślmy jednak o tym, że jednoskładnikowe logowanie do sklepu z dostępem do karty to nie jest dobry pomysł. Zdecydowanie lepiej skorzystać z opcji jaką jest pin lub kod z tokena, BLIK lub płatność uwierzytelniona kodem podanym z wiadomości sms.

 

REKLAMA

Odzyskiwanie danych Warszawa, ul. Opaczewska 43
CENTRUM ODZYSKIWANIA DANYCH
tel: 609 123 321

Gościmy

We have 15 guests and no members online

Go to top