Odzyskiwanie danych Warszawa, ul. Opaczewska 43
CENTRUM ODZYSKIWANIA DANYCH
Warszawa Ul. Opaczewska 43/8
tel: 609 123 321

Logowanie to czynność którą przeciętny użytkownik komputera czy smartfona wykonuje kilkanaście razy dziennie.

Czy zawsze wykonujemy to bezpiecznie? Uwierzytelnianie kont jest dzisiaj banalnie proste i dotyczy bardzo wielu sfer życia każdego użytkownika – pracy, finansów, zakupów, a nawet i życia rodzinnego. Logujemy się do miejsc w którym piszemy o swoim życiu prywatnym, rozliczamy się, ale i sprawdzamy sytuacje w szkole dziecka. Jak zwiększyć swoje bezpieczeństwo w sieci? Z jakich metod korzystać? Logowanie opierające się na wielu składników nie jest uciążliwe dla użytkownika, ale i zdecydowanie utrudni włamanie się na nasze konta czy urządzenia.

Czy zwykłe logowanie hasłem nie wystarcza? Hasło nie jest jedynym rozwiązaniem zabezpieczenia komputera czy konta. Hakerzy bardzo często łamią je w kilka minut. Zdecydowanie ciężej włamać się na konto lepiej chronione, czyli konta na którym mamy logowanie składające się z wielu elementów – są to: hasła, odcisk palca, rozpoznanie twarzy oraz dodatkowe hasło.

Podstawą bezpiecznego logowania jest bezpieczne hasło, zawierające skomplikowane znaki, duże i małe litery. Ustawiając łatwe hasło użytkownik naraża się nie tylko na zalogowanie się na jego konto, ale również na jego przejęcie. Siła hasła jest zatem bardzo ważna. Czy na każdej stronie warto mieć takie samo hasło? Zdecydowanie nie. Takie użytkowanie kont sprawia, że ktoś kto włamał nam się na jedno konto, ma dostęp do wszystkich miejsc w sieci, w którym jesteśmy aktywni. Mimo to, samo hasło nie jest najlepszym rozwiązaniem i warto zabezpieczań konto na kilka różnych sposobów.

Logowanie dwuskładnikowe bardzo często spotykamy w bankach. W dzisiejszych czasach większość użytkowników korzysta ze swojego konta bankowego online. Wchodzimy na stronę internetową, wybieramy zakładkę logowanie i musimy podać nie tylko hasło, ale również pin wysłany na podany wcześniej numer telefonu dopisany do konta, bądź numer z tokena, który generowany jest co jakiś czas automatycznie. Coraz częściej takie logowanie dotyczy kart płatniczych i bankomatów. W przypadku korzystania z samego pinu ryzyko kradzieży pieniędzy z konta jest dość wysokie. Złodzieje dość często wyczekują za wypłacającym i widzą wpisany pin. Po kradzieży karty mogą z niego korzystać aż do zablokowania konta w banku. Przy logowaniu dwuskładnikowym złodziej nie będzie mógł skorzystać po kradzieży z konta, a przy kolejnej próbie logowania bankomat zablokuje kartę.

Bezpieczne logowanie to sposób na uniknięcie przejęcia konta, kradzieży danych, a także problemów na stronach internetowych za które jesteśmy odpowiedzialni. Warto przeanalizować w jaki sposób wszystkie konta są zabezpieczone – skrzynka pocztowa, portale społecznościowe, sklepy internetowe w których mamy konto, fora oraz inne miejsca. W sieci można być bezpiecznym, o ile użytkownik dba o swoje konta i odpowiednio je zabezpiecza. Wbrew pozorom logowanie dwuskładnikowe nie zajmuje więcej czasu i nie jest skomplikowane.

 

 

 

REKLAMA

Odzyskiwanie danych Warszawa, ul. Opaczewska 43
CENTRUM ODZYSKIWANIA DANYCH
tel: 609 123 321

Gościmy

We have 311 guests and no members online

Go to top