Odzyskiwanie danych Warszawa, ul. Opaczewska 43
CENTRUM ODZYSKIWANIA DANYCH
Warszawa Ul. Opaczewska 43/8
tel: 609 123 321

Komputeryzacja w dzisiejszych czasach to nie tylko możliwości, ale i cała masa

wszelkiego rodzaju zagrożeń. Sieć sprawia, że jesteśmy otwarci, dostępni i cały czas online. podstawową komunikacją jaka stanowi nasz internetowy byt jest mail. elektronicznej skrzynki używa obecnie prawie każda osoba na świecie. E-mail wykorzystujemy w życiu prywatnym, pracy oraz do celów hobbystycznych. Ciężko wyobrazić sobie dzisiejszy świat bez poczty elektronicznej. Przestępcy mają zatem kolejne pole do popisu i na pewno je wykorzystają - na swoim mailu często masz nie tylko numer konta, ale i wszystkie dane osobowe! Ludzie trzymają na swojej poczcie hasła do banków, portali i dane do logowania w jednej wiadomości. Możesz jednak zabezpieczyć swój komputer i bardziej zadbać o jego bezpieczeństwo.

 

Phishing wydaje się niczym groźnym do czasu, aż nie dosięgnie nas samych. Ataki mailowe są obecnie bardzo popularne i z pewnością każdy miał z nimi do czynienia. Pierwszy typ ataku dotyczy konkretnie haseł – na skrzynkę przychodzi link proszący o zalogowanie się i podanie hasła. Długa wiadomość mówi o niebezpieczeństwie i konieczności logowania się z tego, konkretnego linku. Wchodząc pod podany adres i logując się za jego pomocą, otwieramy drzwi przestępcą, którzy bardzo szybko przetwarzają i wykorzystają wszystkie dane. Nie jest trudno zachęcić osobę do kliknięcia w fałszywy link. Takie sytuacje dotyczą kont bankowych, kont na portalach społecznościowych. Kolejnym niebezpieczeństwem są zainfekowane pliki w załącznikach – po otwarciu takowego pliku komputer przestaje działać poprawnie. Przywrócenie całego systemu trwa wiele godzin, a danych – nawet kilka tygodni. Wiele nie trzeba by użytkownik maila skusił się na kliknięcie w niebezpieczny link czy plik.

 

W jaki sposób zabezpieczyć siebie i swój komputer przed takimi atakami? Na pierwszym miejscu warto postawić świadomość zagrożenia – wtedy będziemy uważniej otwierać pliki i linki, które zostaną przesłane na nasz adres mailowy. Widząc podejrzany link nie otwierajmy go! Banki i portale społecznościowe nigdy nie wysyłają wiadomości z prośbą o zalogowanie i zmianę hasła. W takiej sytuacji zawsze warto poinformować bank bądź inne miejsce o próbie wyłudzenia danych osobowych. Zmiana haseł na bardziej bezpieczne, a także sama zmiana logowania to dość istotny krok chroniący przed włamaniem na nasze konto. Dbanie o bezpieczeństwo w sieci to jeden z dzisiejszych priorytetów na które dopiero zaczynamy zwracać uwagę. Komputery firmowe powinny być jak najbardziej pod okiem czujnego i umiejętnego informatyka.

 

 

 

 

REKLAMA

Odzyskiwanie danych Warszawa, ul. Opaczewska 43
CENTRUM ODZYSKIWANIA DANYCH
tel: 609 123 321

Gościmy

We have 141 guests and no members online

Go to top