Odzyskiwanie danych Warszawa, ul. Opaczewska 43
CENTRUM ODZYSKIWANIA DANYCH
Warszawa Ul. Opaczewska 43/8
tel: 609 123 321

Internet jest dzisiaj otwarty dla każdego. Niemalże każdy posiadacz smartfona dzień w dzień korzysta z serwisów

i sklepów internetowych, aplikacji oraz innych rozwiązań. Nowoczesne technologie bardzo wiele ułatwiają, ale są także źródłem wielu nieszczęść takich jak kradzieże, włamania, zainfekowanie komputera. Czy twoi znajomi umieją bezpiecznie korzystać z takiego sprzętu? Bezpieczne korzystanie z komputera to bardzo ważny szczegół codziennego życia. Zobaczmy zatem jak możemy pomóc swoim znajomym odnaleźć się w świecie innowacyjnych technologii w bezpieczny sposób.

Działania społeczne. Społeczeństwo nie reaguje wyłącznie na ulicy, ale również w sieci. Widząc fałszywe konto natychmiast zgłaszamy je do właściciela serwisu. Podobnie jest ze sklepami internetowymi oraz podejrzanymi osobami. Obecnie mnóstwo osób dostaje zaproszenia na Facebooku od nieznajomych osób z zagranicy - takie osoby bardzo często zbierają o użytkowniku dane, by móc je potem wykorzystać.Widzisz kolejne konto swojego znajomego? Zdjęcia przyjaciela na innym koncie? Reaguj! Facebook pozwala na zgłaszanie konkretnego problemu, ale kiedy nie ma takiej możliwości warto zgłosić sprawę na policję.

Porządne i bezpieczne hasła. Skończmy z przypisywaniem haseł takich jak imię psa, data urodzin dziecka czy ulubione warzywa. Takie hasłą bardzo łatwo zgadnąć bez większych problemów. Jeśli nie masz pomysłu na bezpieczne hasło, skorzystaj z generatora haseł, który na pewno może w wybraniu tego bardziej bezpiecznego.

Aktualizacje to kolejny ważny punkt. Nie tylko samo wybierajmy taką opcję, ale również polecajmy ją znajomym! Zamiast kolejnego mało przydatnego prezentu na urodziny, warto wręczyć koledzę płytę lub dostęp do najlepszego programu antywirusowego lub zabezpieczającego. Bez odpowiedniego przygotowania komputera nie ma mowy o jego bezpiecznym użytkowaniu. Aktualizacje to także zwiększenie bezpieczeństwa i lepsza synchronizacja wszystkich urządzeń, coraz nowsze i lepsze szyfrowanie.

Programy antywirusowe to kolejny punkt, który już nieco został wspomniany. Zarówno u siebie w domu, jak i u znajomych warto zadbać o dobre programy antywirusowe, które zabezpieczą komputer przed atakami innych osób. Dokładnie jednak zobaczmy co konkretny program oferuje i do jakiego systemu jest przeznaczony. W tym może pomóc nam i naszym znajomym informatyk.

Ostatnim punktem bezpiecznego użytkowania komputera jest sporządzenie kopii zapasowych, dzięki którym wszystko cofniemy do stanu sprzed usterki. Wszystkie dane z dnia zapisu wrócą na swoje miejsce.

REKLAMA

Odzyskiwanie danych Warszawa, ul. Opaczewska 43
CENTRUM ODZYSKIWANIA DANYCH
tel: 609 123 321

Gościmy

We have 474 guests and no members online

Go to top