Odzyskiwanie danych Warszawa, ul. Opaczewska 43
CENTRUM ODZYSKIWANIA DANYCH
Warszawa Ul. Opaczewska 43/8
tel: 609 123 321

Media społecznościowe to chleb powszedni pracodawców, pracowników i innych ludzi.

Dzień w dzień pojawiają się miliony postów na Instagramie, Facebooku, Twitterze, Snapchacie. Najbardziej popularne przyciągają do siebie tłumy, pozwalają zarabiać, tworzyć grupy społeczności, a tym samym przyciągają hakerów polujących na ciekawe konta oraz dostęp do ważnych danych. Komunikacja w mediach społecznościowych już dawno wyszła poza ramy codziennego pokazywania śniadania. Media społecznościowe służą jako komunikator pomiędzy pracownikami i firmami, a zatem obfitują w ważne dane znajdujące się pomiędzy dialogami. Codziennie przesyłamy komuś numer do konta bankowego, adres zamieszkania, nip, pesel, a nawet hasła do stron. Warto zatem zadbać o to, by korzystanie z nich było bezpieczne, a treści przez nas publikowane były treściami bezpiecznymi.

Wszystkie dostępne media pozwalają użytkownikowi na ustawienie prywatności. Co to znaczy? Post może być publiczny (widoczny dla wszystkich użytkowników internetu), widoczny dla znajomych, prywatny (widoczny tylko dla użytkownika konta) lub niewidoczny dla konkretnych osób. Dzięki temu użytkownik ogranicza widoczność swoich postów dla konkretnej grupy osób. Pamiętaj, że pokazując co masz w swoim domu całemu internetowi możesz zachęcić potencjalnego złodzieja do odwiedzin.

Kolejny ważny punkt to hasła i logowanie. Bardzo wiele osób korzystających z mediów społecznościowych bagatelizuje szczegół jakim jest hasło. Ustawienie banalnego hasła jak data urodzin, imię sympatii czy ulubiony kolor nie jest bezpieczne. W takim wypadku jak najbardziej warto skorzystać z generatora bezpiecznych haseł. Sposób logowania też jest ważny! Dwuskładnikowe logowanie nakazuje użytkownikowi nie tylko podać hasło, ale i kod który przyszedł nam na e-mail lub podany numer telefonu. Takie działania zdecydowanie zniechęcają potencjalnego włamywacza do konta.

Bezpieczeństwo to nie tylko logowanie i prywatność, ale i prowadzenie konta. Udostępniane treści powinny być przemyślane, podobnie jak klikanie w linki. Bardzo łatwo jest poczęstować komputer czy telefon aplikacjami, które w moment zaspamują nas stronami i sprawią, że normalne użytkowanie sprzętu nie będzie możliwe. Każdy link który wzbudzi wątpliwość należy omijać oraz zgłaszać – obsługa serwisu na pewno sprawdzi taki wpis i skasuje, jeśli będzie niebezpieczny. Korzystając z komputera warto mieć na uwadze, że internet to nie tylko przyjazne miejsca.

 

 

REKLAMA

Odzyskiwanie danych Warszawa, ul. Opaczewska 43
CENTRUM ODZYSKIWANIA DANYCH
tel: 609 123 321

Gościmy

We have 189 guests and no members online

Go to top