Odzyskiwanie danych Warszawa, ul. Opaczewska 43
CENTRUM ODZYSKIWANIA DANYCH
Warszawa Ul. Opaczewska 43/8
tel: 609 123 321

Twój komputer nie jest niezniszczalny, a jego programy zdarzają się zawieszać i gubić dane.

Chcąc uniknąć takiej sytuacji koniecznie przeczytaj ten tekst by nie popełnić kilku błędów i nie zepsuć swojego komputera. Żaden użytkownik nie ma wpływu na to, czy jego komputer będzie w pełni działał dobrze. Nie zawsze jest to jednak wina wadliwego systemu czy wirusa. Czasami w pośpiechy usuwasz plik w którym znajdują się bardzo ważne dokumenty. Czy powinieneś się martwić? Absolutnie nie, jeśli zrobiłeś kopię zapasową swoich danych. W innym przypadku niestety dane często przepadają bezpowrotnie. Nie ma potrzeby by budować bazy danych od początku.

Stworzenie kopii zapasowej systemu nie jest skomplikowane. To podstawowa umiejętność każdego zaawansowanego użytkownika. Jeśli nie wiesz jak to zrobić lub nie jesteś do końca pewien jak to powinno wyglądać, odpowiedź znajdziesz w tym tekście. Wykonanie kopii całego systemu zależy oczywiście od tego, z jakiego systemu dokładnie korzystamy. Najbardziej popularny jest Windows i na nim się skupimy.

Odzyskiwanie danych z komputera będzie banalnie proste po wykonaniu kopii zapasowej. Wejdź w pole szukania, wpisz “kopia zapasowa i przywracanie”. Kliknij w ikonę, następnie wybierz “tworzenie obrazu systemu”. W kolejnym kroku trzeba zaznaczyć nośnik na jakim zapisze się kopia zapasowa. Zaznaczasz partycję które mają wchodzić w skład systemu i idziemy dalej. Teraz pozostaje rozpoczęcie tworzenia kopii zapasowej. Warto również utworzyć dysk naprawy systemu. Kopia zapasowa jest już gotowa i w każdej chwili będzie można z niej skorzystać. Wykonywanie kopii zapasowej zaleca się raz w miesiącu. W przypadku gdy pracujemy na komputerze, warto wykonywać ją nawet codziennie.

Gdzie przechowywać kopię zapasową? Pomyśl o wersji swojej kopii online. Zapisując ją w chmurze nawet zepsucie sprzętu nie spowoduje utraty ważnych danych. Zastanów się gdzie zapisać kopię zapasową, a może warto to robić w kilku miejscach jednocześnie? To jak najbardziej dobry pomysł.

Backup w sprzętach Apple może się wydać bardziej skomplikowany, ale jak jest naprawdę? Sprzęty tej marki cieszą się zdecydowanie większym dostosowaniem jeśli chodzi o bezpieczeństwo. Sprzęty marki Apple wyposażone są w funkcję Time Machine, która tworzy kopie zapasowe. Użytkownik potrzebuje jednak zewnętrznej pamięci na której ją zapisze. Po podłączeniu komputer automatycznie zapyta nas czy chcemy wykorzystać dysk do backupu Time Machine. Zaznaczenie szyfrowania i użycie dysku do tego celu pozwoli nam na stworzenie bezpiecznej kopii.

Dbanie o dane w swoim komputerze pozwoli każdemu bardzo wiele zaoszczędzić. Dobry informatyk za odzyskanie danych weźmie od nas bardzo wiele pieniędzy. Warto wiedzieć jak dbać o swój komputer i dane na nim zgromadzone. Robienie backupów wcale nie jest takie skomplikowane jak może się wydawać. Po zapisie kopii zapasowe, wystarczy tylko przywrócić ją jednym kliknięciem.

 

REKLAMA

Odzyskiwanie danych Warszawa, ul. Opaczewska 43
CENTRUM ODZYSKIWANIA DANYCH
tel: 609 123 321

Gościmy

We have 43 guests and no members online

Go to top