Odzyskiwanie danych Warszawa, ul. Opaczewska 43
CENTRUM ODZYSKIWANIA DANYCH
Warszawa Ul. Opaczewska 43/8
tel: 609 123 321

Komputer to mnóstwo haseł z których korzystamy do logowania się na stronach internetowych,

w sklepach, na stronach banków oraz w wielu innych miejscach. Dzisiejszy komputer pozwala nam na przechowywanie wszystkich i nie musimy ich zapisywać w notesie, ani też pamiętać. Zastanówmy się jednak czy jest to do końca bezpieczne. Czy nasz menadżer haseł jest wystarczająco dobry, czego mu brakuje, co proponują nam inne programy tego typu. Zobaczmy zatem co powinien mieć dobry program lub aplikacja przetrzymująca nasze hasła.

Jak działa taki menadżer? Przypisany do konkretnego konta, po zalogowaniu uzupełnia je automatycznie. Oczywiście w każdej chwili możemy sprawdzić jakie hasło działa na konkretnej stronie i kiedy zostało zapisane. Pamiętaj jednak, by samo hasło do konta było odpowiednio bezpieczne - używamy zatem dużych oraz małych liter, znaków specjalnych i liczb. Dzięki temu hasło będzie trudniejsze do odgadnięcia, a zatem nasz komputer stanie się bardziej bezpieczny.

Serwisy z których korzystają przeglądarki oraz systemy są bardzo dobrze zabezpieczone i jak najbardziej możemy im ufać. Dzisiejsze możliwości są bardzo duże i przechowywanie haseł nie jest niebezpieczne. Każde konto na komputerze pozwala użytkownikowi na stworzenie swojej bazy haseł z której może skorzystać po zalogowaniu się na swoje prywatne konto. Główne hasło do konta pozwoli szybko i bezpiecznie korzystać ze wszystkich innych haseł, jakie zapisaliśmy.

Aplikacja lub program przechowujący hasła działa tylko i wyłącznie po wpisaniu loginu lub adresu mailowego użytkownika oraz hasła głównego. Bez tego nikt nie będzie miał wglądu w zapisane informacje. Baza haseł to nie tylko klucze do skrzynki, ale również hasła do banków, portali społecznościowych, profili firmowych i innych miejsc. Należy się dobrze zastanowić zanim użytkownik zacznie zapisywać w kolejnych arkuszach notatnika. Taka metoda zapisywania haseł jest bardzo niebezpieczna. Jest to również bardzo łatwa okazja dla złodzieja - wystarczy kradzież komputera by mieć dostęp online do pieniędzy i wszystkiego co jest ważne. Z tego powodu naprawdę warto pomyśleć o innych zabezpieczeniach.

Ostatnim ważnym punktem w zarządzaniu hasłami jest upoważnienie urządzeń. Większość użytkowników wie, że menadżer haseł działa również online i można z pomocą internetu upoważnić do zapisanych haseł smartfony, laptopy, tablety i inne. Nie zapomnij odłączyć tych urządzeń przy ich sprzedaży - to kolejny częsty błąd, o którym użytkownik zapomina. Bezpiecznie jest zapisywać wszystkie hasła w chmurze bądź wybranym dysku online.

Należy się upewnić, że urządzenie z którego użytkownik korzysta z menedżera haseł jest dobrze zabezpieczone. Dzięki temu korzystanie z komputera i jego możliwości nie będzie generować dodatkowych problemów, a i przeciętnego hakera bardzo szybko zniechęci do działania.

 

 

 

 

REKLAMA

Odzyskiwanie danych Warszawa, ul. Opaczewska 43
CENTRUM ODZYSKIWANIA DANYCH
tel: 609 123 321

Gościmy

We have 50 guests and no members online

Go to top