Odzyskiwanie danych Warszawa, ul. Opaczewska 43
CENTRUM ODZYSKIWANIA DANYCH
Warszawa Ul. Opaczewska 43/8
tel: 609 123 321

Telefon, tablet to urządzenia z których ludzie korzystają codziennie.

Bez tych urządzeń nie wyobrażamy sobie codzienności i normalnego funkcjonowania. Sprawdzamy na nich pocztę, komunikujemy się z ludźmi z pracy oraz rodziną. Czy takie sprzęty są w pełni bezpiecznie i można z nich korzystać bez żadnego problemu oraz obaw? Niestety codziennie narażamy swoje urządzenia mobilne na utratę danych i zawirusowanie – wysyłając wiadomości, odczytując treści, oglądając filmy, wchodząc w linki. Im więcej odwiedzanych stron, tym większe zagrożenie dla oprogramowania, sterowników i wszystkich danych jakie mamy na swoim urządzeniu mobilnym. Często programy antywirusowe nie są w stanie poradzić sobie z atakami hakerów, w których wykorzystują nowoczesne technologie.

Dostęp do urządzenia to pierwsza ważna sprawa. Mnóstwo użytkowników zapomina o swojej prywatności i nie korzysta z jakichkolwiek haseł zabezpieczających. Zostawiając telefon nawet na moment, ryzykujemy nie tylko utratą danych, ale i urządzenia, kont. Urządzenia mobilne pozwalają na kilka rodzajów zabezpieczeń – tradycyjny pin (hasło), zabezpieczenie odciskiem palca. Nowoczesne aplikacje pozwalają na zabezpieczenia głosowe. Korzystanie z tego rodzaju barier na pewno utrudni potencjalnemu włamywaczowi dostęp do całego urządzenia.

Dbanie o aktualne oprogramowanie również jest kwestią bezpieczeństwa. Stare programy bardzo łatwo złamać i zdobyć cenne dane. Dlatego wykonywanie aktualizacji jest konieczne do dobrego działania całego urządzenia mobilnego. Nowsze oprogramowanie pozwala na automatyczne włączanie blokad po złym wpisaniu hasła, a i oferuje zdecydowanie więcej niż tradycyjny pin.

A czy pamiętasz o zabezpieczeniu swojego telefonu na wypadek zgubienia? Dzisiejsze urządzenia mobilne pozwalają na bardzo szybką lokalizację za pomocą wbudowanego odbiornika gps. Wystarczy aplikacja, ustawienie i synchronizacja z komputerem. Teraz przy zgubieniu bądź kradzieży będziesz w stanie zlokalizować swój telefon, tablet czy laptop za pomocą aplikacji i internetu. Taka technologia pozwala śledzić telefon czy tablet w czasie rzeczywistym. Będzie zatem dobrym rozwiązaniem dla dziecka zaczynającego samodzielne podróżowanie czy nastolatka. Warto jednak pamiętać o odpowiednim ustawieniu urządzenia i sprawdzenia wszystkiego jeszcze przed użyciem. Warto przez kilka dni testować aplikacje oraz wbudowany gps by nie mieć wątpliwości czy zadziała w potrzebnym dla nas momencie.

Dbanie o bezpieczeństwo urządzeń mobilnych jest priorytetem nie tylko ze względu na dane, ale i wartość sprzętu z którego się korzysta.

REKLAMA

Odzyskiwanie danych Warszawa, ul. Opaczewska 43
CENTRUM ODZYSKIWANIA DANYCH
tel: 609 123 321

Gościmy

We have 78 guests and no members online

Go to top